All for Joomla All for Webmasters

وبلاگ آموزشی

ویژه دانش آموزان مدارس | لذت یادگیری زبان انگلیسی به شیرینی شکلات

یک فرمول جادویی برای انجام تکالیف مدرسه

همه ي پدر و مادرها در تمام دنيا به دنبال فرمولي جادويي هستند تا فرزندشان را براي انجام تمرينات و تکاليفشان تشويق کنند. اما پيداکردن راهي که براي همه ي کودکان کارساز باشد و اثري معجزه آسا داشته باشد بسيار سخت است. با اين حال روشهايي وجود دارد تا شما به فرزندتان کمک کنيد تکاليفش را انجام دهد. قدم اول تغيير ذهنيت و نگرش خودتان نسبت به تکليف مدرسه و چگونگي مجبور کردن فرزند به انجام آن است. اگر شما فکر مي کنيد که تمرين هايي که معلم براي خانه در نظر مي گيرد اهميت زيادي ندارند، متقاعد کردن فرزندتان براي انجام اين کار بسيار مشکل است.

شما مي توانيد از اين پيشنهادها استفاده کنيد و به فرزندتان کمک کنيد تا پيشرفت بهتري در درس هايش داشته باشد.

1- با واقعيت کنار بياييد. در دوره اي که فرزندتان مي تواند تفريحات جذابي مانند بازي هاي الکترونيکي و يا برنامه هاي متنوع تلويزيوني داشته باشد، شما نبايد توقع داشته باشيد او با علاقه مندي و اشتياق و بدون حواس پرتي پاي درس و مشق بنشيند و دانش آموز فعال وکوشايي باشد. شما هم به عنوان پدر يا مادر بايد اين موضوع را بپذيريد اما اين به معناي موافقت و تائيد کودک نيست، موضوع مهم فقط فهميدن احساس کودکي است.

2- همزمان با فرزندتان به کارهايتان برسيد. وقتي را که براي درس خواندن فرزندنتان مشخص کرده ايد را به کارهاي هيجان انگيز و وسوسه کننده نپردازيد. بهتر است همزمان با کودک  ، شما هم مشغول درس خواندن،مطالعه و رسيدگي به کارهاي شخصي تان شويد.

3- به او مشورت بدهيد. با پرسيدن «درستو خوندي؟رياضيتو حل کردي» خيال خودتان را راحت نکنيد. در شنيدن جزئيات مشتاق باشيد. همچنين وقتي فرزندتان به شما مي گويد«رياضيم را خواندم»نپرسيد«تا کدوم صفحه؟»بپرسيد «از پيشرفتت راضي بودي؟»

4- با گفت وگو درباره ي درس ها متوجه شويد کدام درس ها و تمرين ها برايش مشکل است. وقتي متوجه ضعف فرزندتان شديد به راحتي مي توانيد براي يک درس خاص به او کمک کنيد، از دوستي کمک بخواهيد، از برادر يا خواهر بزرگترش کمک بگيريد و يا از معلم خصوصي استفاده کنيد. گاهي فرار کردن فرزندتان از درس خواندن و انجام تکاليف به اين دليل ساده است که يک درس و يا يک نوع خاص از تمرينات برايش سخت است.

5- از آرزوهاي فرزندتان کمک بگيريد. بچه ها معمولا با انگيزه ي انجام دادن کار مورد علاقه شان در آينده درس مي خوانند. فرزند شما چه آرزو و هدفي دارد؟ آيا او آرزوي دکتر يا معلم شدن را دارد؟ از آرزوهاي فرزندتان استفاده کنيد تا او ياد بگيرد براي رسيدن به هدف هايش بايد درس بخواند.

6- ممکن است فرزندتان بهانه بياورد و بگويد «من مي خوام صاحب يک فروشگاه بشوم و نيازي نيست اين همه رياضي يا تاريخ بخونم» وقتي فرزندتان چنين بهانه هايي مي آورد ارزش دانش آموختن و نياز ضروري انسان ها به علوم را يادآوري کنيد.

7- از فرزندتان تعريف کنيد. دعوا بي فايده است. تعريف و تمجيد و ناديده گرفتن به موقع ضعف ها مي تواند ابزاري براي دادن انگيزه به فرزندتان باشد تا وظايف و تکاليفش را انجام دهد. همچنين پاداش هاي کوچک مناسب هستند. وعده ي پارک يا رفتن به رستوران براي خوردن يک پيتزا و يا ...

کار آساني نيست که کودک بهانه گير و فراري از درس را توجيه و تشويق کنيد. ممکن است بارها نااميدتان کند، از کلنجار رفتن خسته شويد و نتوانيد همه ي اين راهکارها را به درستي به کار بگيريد. با اين حال يادتان باشد که شما مسئوليت آموزش فرزندتان را به عهده داريد و بايد با روشي درست او را براي آموزش پذيري هدايت کنيد. صبور باشيد و خسته نشويد.

موفق باشيد

درباره ما

کلینیک آنلاین تخصصی زبان انگلیسی همراد

  • dummy09333046902

  • dummy30007006543210

  • dummy دانلود اپلیکیشن همراد

خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید و در خبرنامه ما عضو شوید